Banskobystrický samosprávny kraj Spojená škola
v Detve
esf

progeCAD logo

Ponuka prebytočného majetku v primeranej cene

Spojená škola, Štúrova 848, Detva zverejňuje ponuku prebytočného majetku.
Celý článok
Projekty/Leonardo/2016/Tremosnice/Prax/DSC02645.JPG

Odborná stáž našich žiakov v ČR

Už siedmy rok pokračuje naša spolupráca pri organizovaní odbornej stáže v rámci programu Erasmus+ so SOŠ a SOU technické Třemošnice. Tohto roku sa ho zúčastnilo sedem žiakov tretieho ročníka profesie mechanik nastavovač.
Celý článok
Projekty/Leonardo/2016/Wales/Vyhodnotenie/SL370384.JPG

Odborná stáž žiakov Obchodnej akadémie v Detve vo Walese

Siedmy rok pokračuje organizovanie odborných stáží pre žiakov Obchodnej akadémie vo Veľkej Británii. Za toto obdobie sme si vybudovali pekné partnerstvo s organizáciou Siawns Teg pôsobiacou v Newtowne vo Walese.
Celý článok
Projekty/Euroscola/2016/Krupa/DSC_0398.JPG

Beseda so zástupcom Slovenského inštitútu pre bezpečnostnú politiku

Žiaci prvého s tretieho ročníka Obchodnej akadémie mali možnosť diskutovať s Jurajom Krúpom, riaditeľom programu Bezpečnosť a obrana zo Slovenského inštitútu pre bezpečnostnú politiku.
Celý článok
Projekty/Euroscola/2016/Sulik/DSC_0408.JPG

Beseda s europoslancom Richardom Sulíkom

Na pôdu Spojenej školy zavítal Richard Sulík, poslanec Európskeho parlamentu za Slovensko.
Celý článok
/Projekty/Euroscola/2016/Taylor/DSC_0403.JPG

Utečenecká kríza očami druhákov

Druháci z Obchodnej akadémie sa v rámci predmetu cestovný ruch venovali stále aktuálnej problematike utečeneckej krízy.
Celý článok

Pravda o drogách

Mgr. Milan Vrábeľ z Občianskeho združenia SLOVENSKO BEZ DROG besedoval so študentmi prvých a druhých ročníkov o drogách a ich vplyvu na mladých ľudí.
Celý článok
Aktivity/burzaVS/IMAG2436.jpg

Gaudeamus Slovakia 2016 – 5. októbra 2016

Pod týmto názvom sa konal v Nitre Európsky veľtrh pomaturitného a celoživotného vzdelávania, ktorého sme sa zúčastnili.
Celý článok
Aktivity/POE2016/IMAG2417.jpg

Opäť na chvíľu v dobe bronzovej

Na hodine podnikovej ekonomiky v 1. ročníku sme sa na chvíľu ocitli v dobe bronzovej, keď ľudstvo ešte nepoznalo peniaze.
Celý článok
Projekty/Leonardo/2016/Plzen/Divadlo/20160925_183556.jpg

Odborná stáž žiakov Obchodnej akadémie v Plzni

Žiaci Obchodnej akadémie sa od 16. 09. do 01. 10. 2016 zúčastnili dvojtýždňovej odbornej stáže v metropole západných Čiech Plzni.
Celý článok
Projekty/Euroscola/2016/Kukan/DSC_0388.JPG

Spojená škola odštartovala svoju účasť v projekte Euroscola

Spojená škola v Detve sa aj tento rok rozhodla zapojiť do celoeurópskej súťaže Euroscola. Súťaž organizuje Európsky parlament prostredníctvom Informačnej kancelárie EP na Slovensku.
Celý článok
Projekty/Euroscola/2016/Suster/20161012_105312.jpg

Beseda z riaditeľom Národnej banky Slovenska

V stredu 12. októbra navštívil našu školu Mgr. Martin Šuster, PhD., riaditeľ oddelenia výskumu Národnej banky Slovenska. Žiaci tretieho a štvrtého ročníka mali možnosť absolvovať zaujímavú besedu, ktorá sa venovala predovšetkým menovej politiky Európskej únie a Slovenska.
Celý článok
Projekty/Euroscola/2016/Skripek/20161011_102740.jpg

Beseda s Branislavom Škripekom - poslancom Európskeho parlamentu

Dňa 11. 10. 2016 sa na našej škole uskutočnila beseda s Mgr. Branislavom Škripekom, poslancom Európskeho parlamentu za hnutie Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti.
Celý článok
Projekty/Leonardo/2016/Jena/25oslava/20161007_110335.jpg

Oslavy výročia Internationaler Bund Jena

Zástupcovia školy sa zúčastnili osláv 25. výročia založenia partnerskej organizácie Internationaler Bund Bildungszentrum Jena – Thüringen, ktoré sa konali 7. októbra v Jene.
Celý článok
Projekty/Leonardo/2016/Jena/odborna_priprava/20160922_144308.jpg

Odborná stáž žiakov v nemeckej Jene

Už dvanásty rok pokračuje naša spolupráca s nemeckou Jenou pri organizovaní odbornej stáže v rámci programu Erasmus+. Tohto roku zažilo atmosféru tohto pekného mesta ďalších 5 žiakov druhého Obchodnej akadémie.
Celý článok
/Aktivity/kabu_priprava2016/P1110235.JPG

Príprava na Kabu

Tretiaci zobrali prípravu na Kabu veľmi dôsledne a označili si najnovšie prírastky na svoju novembrovú havajskú párty.
Celý článok

Spojená škola v Detve je 12. najlepšou strednou školou na Slovensku!

Inštitút pre ekonomické a sociálne reformy (INEKO) aktualizoval v septembri rebríček kvality stredných škôl na Slovensku.

Spojená škola – Obchodná akadémia v Detve dosiahla veľký úspech, keď sa umiestnila na 12. mieste spomedzi všetkých stredných škôl na Slovensku. Toto poradie zahŕňalo tak stredné odborné školy ako aj gymnáziá. Naša škola dosiahla koeficient 7,6, čo znamená, že sme v zmysle hodnotenia školou s výbornými výsledkami. Od hodnotenia „škola s vynikajúcimi výsledkami“ nás delia už len štyri desatiny, čo by nás určite vynieslo aj do prvej desiatky škôl na Slovensku.

Hodnotenie škôl bolo komplexné a zahŕňalo celé spektrum oblasti výchovno-vzdelávacieho procesu: maturity, pridaná hodnota nezamestnanosť absolventov, výsledky inšpekcie, prijímanie na vysoké školy, finančné zdroje a mimoriadne výsledky. Najlepšie hodnotenie dosiahla naša škola v pridanej hodnote (9,4), hodnotení maturitných skúšok (9,0) a mimoriadnych výsledkoch školy (8,5).

Sme hrdí na tieto výsledky, ktoré sú ocenením kvalitnej práce vedenia školy a všetkých jej zamestnancov. Škola účelne využíva dostupné grantové programy, ktoré ponúka Európska únia, Európska komisia, ministerstvá a ostatné organizácie. Vďaka týmto zdrojom môžeme inovovať školský vzdelávací program v súlade s potrebami zamestnávateľov a modernizovať vzdelávací proces zaujímavými a interaktívnymi učebnými pomôckami a didaktickou technikou s vysokým podielom informačných a komunikačných technológií. Škola má veľmi dobre  vypracovanú sieť medzinárodnej spolupráce, vďake ktorej môžu naši žiaci časť odborného vzdelávania absolvovať v zahraničí počas odborných stáží či iných mobilitných projektov. Partnerstvo so zahraničnými organizáciami zodpovednými za odborné vzdelávanie a prípravu umožňuje škole zavádzať do vzdelávania moderné prvky odbornej prípravy na externých pracoviskách. O našich absolventov je na trhu práce veľký záujem a často odchádzajú zo školy s maturitným vysvedčením a zároveň pracovnou zmluvou.

Veríme, že školský rok 2016/2017 bude ešte úspešnejší a všetci naši žiaci si nájdu u nás niečo, čo im pomôže v rozvoji odborných i osobných kompetencií.

Celý článok

Otvorili sme školský rok 2016/2017

Spojená škola v Detve je už šieste desaťročie najväčšou strednou školou v Podpoľaní. Poskytujeme kvalitnú odbornú prípravu v študijných a učebných odboroch, ktoré korešpondujú s potrebami nášho regiónu. Škola a jej pedagogickí zamestnanci sú pripravení na svojich žiakov i v školskom roku 2016/2017. Popri odbornej príprave v moderne zariadených dielňach a odborných pracoviskách ponúka žiakom ako každý rok množstvo zaujímavých aktivít.
Celý článok
/Projekty/Taylor/Taylor.jpg

Asistentka z USA v Spojenej škole v Detve

V školskom roku 2016/2017 bude v našej škole pôsobiť ako asistentka Taylor Geiger.
Celý článok
/Aktivity/ECDL2016.jpg

Žiaci Obchodnej akadémie úspešní v skúškach na počítačový vodičský preukaz

Šesť žiakov druhého ročníka Obchodnej akadémie sa zúčastnilo testovania ECDL v akreditovanom testovacom centre, aby si tak overilo svoje vedomosti a zručnosti v práci s počítačom a základným užívateľským softvérom. Všetci boli úspešní a zaslúžene získali certifikáty.
Celý článok

Ďakovný diplom od Unicef

Naša škola dostala ďakovný diplom od Slovenského výboru Unicef za pomoc deťom v Afrike počas Týždňa modrého gombíka.
Celý článok

Ponuka prebytočného majetku

Spojená škola, Štúrova 848, Detva zverejňuje ponuku prebytočného a neupotrebiteľného majetku.
Celý článok
/Projekty/Tatrabanka/Tatrabanka2016/20160726_134823.jpg

Dve žiačky OA absolvovali jazykový kurz v Anglicku

Dve žiačky tretieho ročníka Obchodnej akadémie absolvovali vďaka grantu Nadácie Tatrabanka "Stredoškoláci do sveta" dvojtýždňový jazykový kurz vo Veľkej Británii v jazykovej škole v Scarborough.
Celý článok

Prehľad školského roku 2015/2016

Celý článok

Obchodná verejná súťaž 26. 07. 2016

Celý článok

Spojená škola v Detve sa zapája do duálneho vzdelávania

Naša škola sa v spolupráci so spoločnosťou Continental zapája do duálneho vzdelávania. Stane sa tak od školského roku 2016/2017 v študijnom odbore mechanik nastavovač.
Celý článok

Prehľad školského roka 2014/2015

Celý článok

Spojená škola v Detve je najlepšou strednou školou v kraji!

Inštitút pre ekonomické a sociálne reformy (INEKO) aktualizoval v júli rebríček kvality stredných škôl na Slovensku, ktorý prezentoval začiatkom augusta.

Spojená škola – Obchodná akadémia v Detve dosiahla veľký úspech, keď sa umiestnila na prvom mieste spomedzi všetkých stredných škôl v Banskobystrickom samosprávnom kraji. Toto poradie zahŕňalo tak stredné odborné školy ako aj gymnáziá. Naša škola dosiahla koeficient 7,7, čo znamená, že sme v zmysle hodnotenia školou s výbornými výsledkami. Je to o šesť desatín lepšie ako v poslednom hodnotení, čím sme si upevnili vedúce postavenie v kraji. V celoslovenskom rebríčku stredných odborných škôl sa umiestnila na 12. mieste. Od hodnotenia „škola s vynikajúcimi výsledkami“ nás delia už len tri desatiny, čo by nás určite vynieslo aj do prvej desiatky škôl na Slovensku. Je to ambiciózny, ale pre nás motivujúci cieľ do tohto školského roka.

Hodnotenie škôl bolo komplexné a zahŕňalo celé spektrum oblasti výchovno-vzdelávacieho procesu: maturity, pedagogický zbor, účasť v súťažiach, nezamestnanosť absolventov, výsledky inšpekcie, prijímanie na vysoké školy, finančné zdroje a mimoriadne výsledky. Najlepšie hodnotenie dosiahla naša škola v hodnotení maturitných skúšok (8,7), mimoriadnych výsledkoch školy (8,5) a výsledkoch inšpekcie (8,1).

Sme hrdí na tieto výsledky, ktoré sú ocenením kvalitnej práce vedenia školy a všetkých jej zamestnancov. Škola účelne využíva dostupné grantové programy, ktoré ponúka Európska únia, Európska komisia, ministerstvá a ostatné organizácie. Vďaka týmto zdrojom môžeme inovovať školský vzdelávací program v súlade s potrebami zamestnávateľov a modernizovať vzdelávací proces zaujímavými a interaktívnymi učebnými pomôckami a didaktickou technikou s vysokým podielom informačných a komunikačných technológií. Škola má veľmi dobre  vypracovanú sieť medzinárodnej spolupráce, vďake ktorej môžu naši žiaci časť odborného vzdelávania absolvovať v zahraničí počas odborných stáží či iných mobilitných projektov. Partnerstvo so zahraničnými organizáciami zodpovednými za odborné vzdelávanie a prípravu umožňuje škole zavádzať do vzdelávania moderné prvky odbornej prípravy na externých pracoviskách. O našich absolventov je na trhu práce veľký záujem a často odchádzajú zo školy s maturitným vysvedčením a zároveň pracovnou zmluvou.

Veríme, že školský rok 2015/2016 bude ešte úspešnejší a všetci naši žiaci si nájdu u nás niečo, čo im pomôže v rozvoji odborných i osobných kompetencií.

Celý článok

Oznam

Spojená škola, Štúrova 848, Detva zverejňuje ponuku neupotrebiteľného majetku.
Celý článok

Hodnotenie kvality stredných škôl – november 2014

Naša škola je najlepšou školou v kraji!

Inštitút pre ekonomické a sociálne reformy (INEKO) aktualizoval rebríček kvality stredných škôl na Slovensku, ktorý prezentoval koncom júla.

Spojená škola – Obchodná akadémia v Detve dosiahla historický úspech, keď sa umiestnila na prvom mieste spomedzi všetkých stredných škôl v Banskobystrickom samosprávnom kraji. Toto poradie zahŕňalo tak stredné odborné školy ako aj gymnáziá. Naša škola dosiahla koeficient 7,1, čo je o dve desatiny lepšie ako v lete a z tretieho miesta sa posunula priamo na to najvyššie. V celoslovenskom rebríčku stredných odborných škôl sa umiestnila na 15.mieste.

Hodnotenie škôl bolo komplexné a zahŕňalo celé spektrum oblasti výchovno-vzdelávacieho procesu: maturity, pedagogický zbor, účasť v súťažiach, nezamestnanosť absolventov, výsledky inšpekcie, prijímanie na vysoké školy, finančné zdroje a mimoriadne výsledky. Najlepšie výsledky dosiahla naša škola v hodnotení inšpekciou (8,1), v zamestnávaní absolventov a maturitných skúškach (7,8).

Sme hrdí na tieto výsledky, ktoré sú ocenením kvalitnej práce a dôležitou motiváciou k jej pokračovaniu. Kompletné poradie možno nájsť na stránke http://skoly.ineko.sk/.

Celý článok

Dotazník - Uplatňovanie absolventov stredných škôl na trhu práce

Milí absolventi, nájdite si chvíľku času na vyplnenie nasledovného dotazníka. Ďakujeme.

Dotazník nájdete tu

Celý článok

Sociálne štipendiá

Milí žiaci, tu nájdete bližšie informácie k systému vyplácania sociálnych štipendií.
Celý článok

ZVÁRAČSKÁ ŠKOLA pri SŠ Detva

Celý článok
facebook
LKW_WALTER
Stránky generuje redakčný systém PROXIA web spoločnosti eSoft s.r.o.
0.8412