Banskobystrický samosprávny kraj Spojená škola
v Detve
esf

progeCAD logo
Projekty/Leonardo/2017/wales/1.jpg

Odborná stáž žiakov Obchodnej akadémie v Detve vo Walese

Od roku 2011 pokračuje organizovanie odborných stáží pre žiakov Obchodnej akadémie vo Veľkej Británii. Za toto obdobie sme si vybudovali pekné partnerstvo s organizáciou Siawns Teg pôsobiacou v Newtowne vo Walese.
Celý článok

Výzva

Lajkujte a sledujte stránku Spojenej školy v Detve a vyhrajte zaujímavé ceny!
Súťaž prebieha do 20. decembra 2017.
Každý mesiac bude vyžrebovaný jeden nový "sledovateľ" a vyhrá hodnotný balíček. Pred Vianocami bude zo všetkých vyžrebovaný jeden výherca, ktorý vyhrá nový tablet alebo mobil. 
Súťaž je určená všetkým súčasným, minulým i budúcim žiakom školy.
Začnite kliknutím na obrázok :-)

 

 

Celý článok

Verejná obchodná súťaž

Spojená škola, Štúrova 848, 962 12 Detva, správca majetku Banskobystrického samosprávneho kraja ponúka na predaj Vyvrtavačku vodorovnú W75.
Celý článok
/Aktivity/Vapac2017/SL370656.JPG

AKADÉMIA & VAPAC

Študenti tretieho ročníka Obchodnej akadémie sa zúčastnili 10. októbra 2017 veľtrhu štúdia a kariéry AKADÉMIA & VAPAC v AEGON aréne NTC v Bratislave.
Celý článok
/Aktivity/Roadshow/20171003_125051.jpg

Prednáška Úradu vlády SR Roadshow 2017

Žiaci tretieho ročníka Obchodnej akadémie absolvovali prednášku zástupcov Úradu vlády SR o súťaži Roadshow.
Celý článok
/Projekty/Euroscola/ambasadorska_skola.JPG

Zapájame sa do vzdelávacieho programu Ambasádorská škola Európskeho parlamentu (EPAS)

V tomto školskom roku sme boli vybraní ako jedna z 10 škôl na Slovensku, ktorá sa môže zapojiť do 2. kola vzdelávacieho programu Ambasádorská škola Európskeho parlamentu (EPAS).
Celý článok
/Sport/Zupna_kalokagatia_2017BB/P1020699.JPG

Zúčastnili sme sa krajského kola župnej kalokagatie

Dňa 21. septembra sa žiaci našej školy zúčastnili krajského kola Župnej kalokagatie, ktoré sa konalo v SOŠ pod Bánošom. Spomedzi 22 družstiev sa umiestnili v prvej polovici – na 11. mieste.
Celý článok
Projekty/Leonardo/2017/Plzen/Praha/20120105_223852.jpg

Odborná stáž žiakov Obchodnej akadémie v Plzni

Žiaci tretieho ročníka Obchodnej akadémie sa zúčastnili dvojtýždňovej odbornej stáže v metropole západných Čiech Plzni.
Celý článok
Projekty/Leonardo/2017/tremosnice/prax/20170922_103049.jpg

Odborná stáž našich žiakov v ČR

Už od roku 2011 spolupracujeme pri organizovaní odbornej stáže v rámci programu Erasmus+ so SOŠ a SOU technické Třemošnice. Tohto roku sa ho zúčastnilo sedem žiakov tretieho ročníka profesie mechanik nastavovač a mechanik elektrotechnik.
Celý článok
/Projekty/Euroscola/strasburg.jpg

Žiačky Obchodnej akadémie v Štrasburgu

Tri žiačky prvého ročníka Obchodnej akadémie v sprievode Ing. Koristekovej absolvovali päťdňovú exkurziu v Štrasburgu.
Celý článok
Projekty/Leonardo/2017/ocenenie.jpg

Spojená škola Detva tretia najlepšia škola na Slovensku v medzinárodnej spolupráci

Dňa 26. septembra 2017 si riaditeľ školy Ing. Ján Melich prevzal z rúk riaditeľky Slovenskej akademickej asociácie pre medzinárodnú spoluprácu Ireny Fonodovej ocenenie za mimoriadnu aktivitu a výsledky v realizácii európskych vzdelávacích programov v rokoch 1998 – 2017.
Celý článok
Projekty/Leonardo/2017/Jena/certifikaty/057.jpg

Odborná stáž žiakov v nemeckej Jene

Od roku 2005 pravidelne na jeseň organizujeme odborné stáže pre žiakov a pedagogických zamestnancov v rámci programu Erasmus+. Aj v tomto roku vycestovalo 31 žiakov do Nemecka, Česka a Veľkej Británie v rámci projektu „Zvyšovanie odborných vedomostí a zručností žiakov Spojenej školy v Detve“.
Celý článok

Obchodná verejná súťaž na prenájom nebytových priestorov

Spojená škola, Štúrova 848, Detva, správca majetku Banskobystrického samosprávneho kraja, Nám. SNP.23, Banská Bystrica, vyhlasuje Obchodnú verejnú súťaž podľa §281 a nasl. Obchodného zákonníka.
Celý článok

Obchodná verejná súťaž-Lis zakružovačka plechu

Spojená škola, Štúrova 848, Detva zverejňuje ponuku prebytočného majetku v primeranej cene.
Celý článok

Obchodná verejná súťaž-vyvrtavačka vodorovná W75

Spojená škola, Štúrova 848, Detva zverejňuje ponuku prebytočného majetku v primeranej cene.
Celý článok
/akcie2017-2018/rozpis.jpg

Darček pre prvákov od spolupracujúcej firmy

Firma PPS Group, a. s. sa zúčastnila slávnostného zahájenia školského roka a všetkých prvákov v Strednej odbornej škole i Obchodnej akadémii prekvapila milým darčekom - hromadnou vstupenkou na úvodný zápas detvianskych hokejistov.
Celý článok
/akcie2017-2018/ECDL2017.JPG

Žiaci Obchodnej akadémie získali počítačový vodičský preukaz

Štyri žiačky druhého ročníka Obchodnej akadémie sa zúčastnilo testovania ECDL v akreditovanom testovacom centre, aby si tak overilo svoje vedomosti a zručnosti v práci s počítačom a základným užívateľským softvérom. Všetky žiačky v skúškach uspeli a získali certifikát.
Celý článok
/akcie2017-2018/ESOL2017.JPG

Žiaci získali medzinárodný jazykový certifikát ESOL - traja s vyznamenaním!

Šesť žiakov Obchodnej akadémie sa v jazykovej škole SPEAK zúčastnilo testovania na medzinárodný certifikát z angličtiny Cambridge ESOL. Uspeli v nich všetci, traja dokonca s vyznamenaním, čo zodpovedá úrovni B2.
Celý článok
/Aktivity/zahajenie2.jpg

Zahájenie školského roka

V pondelok 4. septembra sme slávnostne zahájili nový školský rok.
Celý článok
/Projekty/Leonardo/2017/Jazykove_staze_ucitelia/i8.jpg

Učitelia Spojenej školy sa zúčastnili jazykových kurzov v zahraničí

Spojená škola sa od roku 2005 pravidelne zapája do programu Erasmus+, ktorý umožňuje absolvovať žiakom odbornú stáž v zahraničí. V tomto roku sme premiérovo pripravili projekt zahraničných jazykových kurzov pre učiteľov.
Celý článok

Obchodná verejná súťaž na prenájom nebytových priestorov a časť nehnuteľnosti - pozemku

Spojená škola, Štúrova 848, Detva správca majetku Banskobystrického samosprávneho kraja, Nám. SNP 23, Banská Bystrica, vyhlasuje Obchodnú verejnú súťaž podľa §281 a nasl. Obchodného zákonníka.
Celý článok

Prehľad školského roka 2016/2017

Celý článok

Obchodná verejná súťaž - vyvrtavačka vodorovná

Spojená škola, Štúrova 848, Detva zverejňuje ponuku prebytočného majetku v primeranej cene.
Celý článok

Obchodná verejná súťaž 18.7.2017

Spojená škola, Štúrova 848, Detva, Správca majetku Banskobystrického samosprávneho kraja, Nám SNP 23, B. Bystrica, vyhlasuje Obchodnú verejnú súťaž podľa §281 a nasl. Obchodného zákonníka.
Celý článok

Postup do finále súťaže o Najlepší podnikateľský zámer

Slovenské centrum cvičných firiem, ŠIOV spolu s Katedrou pedagogiky Ekonomickej univerzity v Bratislave vyhlásilo šiesty ročník celoslovenskej súťaže „Najlepší podnikateľský zámer“. Medzi štyrmi podnikateľskými plánmi, ktoré postúpili do jesenného finále, sú až dva plány z našej školy.
Celý článok

Videá o našej škole

Lokálna televízia pripravila dve krátke videá o našej škole:

STREDNÁ ODBORNÁ ŠKOLA: https://www.youtube.com/watch?v=qCgxoQGWFhg&feature=youtu.be

OBCHODNÁ AKADÉMIA: https://www.youtube.com/watch?v=4F0sORYoNCY&feature=youtu.be

Celý článok

Hodnotenie kvality stredných škôl 2017 - naša škola druhá najlepšia v kraji!

Inštitút pre ekonomické a sociálne reformy (INEKO) aktualizoval rebríček kvality stredných škôl na Slovensku, ktorý prezentoval koncom decembra.

Spojená škola – Obchodná akadémia v Detve sa umiestnila na druhom mieste spomedzi všetkých stredných škôl v Banskobystrickom samosprávnom kraji. Toto poradie zahŕňalo tak stredné odborné školy ako aj gymnáziá. Naša škola dosiahla koeficient 7,4, čím si dlhodobo udržiavame hodnotenie škola s výbornými výsledkami žiakov. Sme jediná stredná škola v okrese s takýmito výsledkami. V celoslovenskom rebríčku stredných odborných škôl sa umiestnila na 15.mieste.

Hodnotenie škôl bolo komplexné a zahŕňalo celé spektrum oblasti výchovno-vzdelávacieho procesu: maturity, pedagogický zbor, účasť v súťažiach, nezamestnanosť absolventov, výsledky inšpekcie, prijímanie na vysoké školy, finančné zdroje a mimoriadne výsledky. Najlepšie výsledky dosiahla naša škola v hodnotení maturitných skúšok (9,0 – 2. miesto v kraji a 15. miesto na Slovensku), mimoriadnych výsledkov (projekty a celoslovenské súťaže – 8,3) a v hodnotení inšpekciou (7,7). V hodnotení pridanej hodnoty sme dosiahli koeficient 8,6, vďaka ktorému nám patrí 3. miesto.

Sme hrdí na tieto výsledky, ktoré sú ocenením kvalitnej práce a dôležitou motiváciou k jej pokračovaniu. Kompletné poradie možno nájsť na stránke http://skoly.ineko.sk/.

Celý článok

Spojená škola v Detve je 12. najlepšou strednou školou na Slovensku!

Inštitút pre ekonomické a sociálne reformy (INEKO) aktualizoval v septembri rebríček kvality stredných škôl na Slovensku.

Spojená škola – Obchodná akadémia v Detve dosiahla veľký úspech, keď sa umiestnila na 12. mieste spomedzi všetkých stredných škôl na Slovensku. Toto poradie zahŕňalo tak stredné odborné školy ako aj gymnáziá. Naša škola dosiahla koeficient 7,6, čo znamená, že sme v zmysle hodnotenia školou s výbornými výsledkami. Od hodnotenia „škola s vynikajúcimi výsledkami“ nás delia už len štyri desatiny, čo by nás určite vynieslo aj do prvej desiatky škôl na Slovensku.

Hodnotenie škôl bolo komplexné a zahŕňalo celé spektrum oblasti výchovno-vzdelávacieho procesu: maturity, pridaná hodnota nezamestnanosť absolventov, výsledky inšpekcie, prijímanie na vysoké školy, finančné zdroje a mimoriadne výsledky. Najlepšie hodnotenie dosiahla naša škola v pridanej hodnote (9,4), hodnotení maturitných skúšok (9,0) a mimoriadnych výsledkoch školy (8,5).

Sme hrdí na tieto výsledky, ktoré sú ocenením kvalitnej práce vedenia školy a všetkých jej zamestnancov. Škola účelne využíva dostupné grantové programy, ktoré ponúka Európska únia, Európska komisia, ministerstvá a ostatné organizácie. Vďaka týmto zdrojom môžeme inovovať školský vzdelávací program v súlade s potrebami zamestnávateľov a modernizovať vzdelávací proces zaujímavými a interaktívnymi učebnými pomôckami a didaktickou technikou s vysokým podielom informačných a komunikačných technológií. Škola má veľmi dobre  vypracovanú sieť medzinárodnej spolupráce, vďake ktorej môžu naši žiaci časť odborného vzdelávania absolvovať v zahraničí počas odborných stáží či iných mobilitných projektov. Partnerstvo so zahraničnými organizáciami zodpovednými za odborné vzdelávanie a prípravu umožňuje škole zavádzať do vzdelávania moderné prvky odbornej prípravy na externých pracoviskách. O našich absolventov je na trhu práce veľký záujem a často odchádzajú zo školy s maturitným vysvedčením a zároveň pracovnou zmluvou.

Veríme, že školský rok 2016/2017 bude ešte úspešnejší a všetci naši žiaci si nájdu u nás niečo, čo im pomôže v rozvoji odborných i osobných kompetencií.

Celý článok

Spojená škola v Detve sa zapája do duálneho vzdelávania

Naša škola sa v spolupráci so spoločnosťou Continental zapája do duálneho vzdelávania. Stane sa tak od školského roku 2016/2017 v študijnom odbore mechanik nastavovač.
Celý článok

Spojená škola v Detve je najlepšou strednou školou v kraji!

Inštitút pre ekonomické a sociálne reformy (INEKO) aktualizoval v júli rebríček kvality stredných škôl na Slovensku, ktorý prezentoval začiatkom augusta.

Spojená škola – Obchodná akadémia v Detve dosiahla veľký úspech, keď sa umiestnila na prvom mieste spomedzi všetkých stredných škôl v Banskobystrickom samosprávnom kraji. Toto poradie zahŕňalo tak stredné odborné školy ako aj gymnáziá. Naša škola dosiahla koeficient 7,7, čo znamená, že sme v zmysle hodnotenia školou s výbornými výsledkami. Je to o šesť desatín lepšie ako v poslednom hodnotení, čím sme si upevnili vedúce postavenie v kraji. V celoslovenskom rebríčku stredných odborných škôl sa umiestnila na 12. mieste. Od hodnotenia „škola s vynikajúcimi výsledkami“ nás delia už len tri desatiny, čo by nás určite vynieslo aj do prvej desiatky škôl na Slovensku. Je to ambiciózny, ale pre nás motivujúci cieľ do tohto školského roka.

Hodnotenie škôl bolo komplexné a zahŕňalo celé spektrum oblasti výchovno-vzdelávacieho procesu: maturity, pedagogický zbor, účasť v súťažiach, nezamestnanosť absolventov, výsledky inšpekcie, prijímanie na vysoké školy, finančné zdroje a mimoriadne výsledky. Najlepšie hodnotenie dosiahla naša škola v hodnotení maturitných skúšok (8,7), mimoriadnych výsledkoch školy (8,5) a výsledkoch inšpekcie (8,1).

Sme hrdí na tieto výsledky, ktoré sú ocenením kvalitnej práce vedenia školy a všetkých jej zamestnancov. Škola účelne využíva dostupné grantové programy, ktoré ponúka Európska únia, Európska komisia, ministerstvá a ostatné organizácie. Vďaka týmto zdrojom môžeme inovovať školský vzdelávací program v súlade s potrebami zamestnávateľov a modernizovať vzdelávací proces zaujímavými a interaktívnymi učebnými pomôckami a didaktickou technikou s vysokým podielom informačných a komunikačných technológií. Škola má veľmi dobre  vypracovanú sieť medzinárodnej spolupráce, vďake ktorej môžu naši žiaci časť odborného vzdelávania absolvovať v zahraničí počas odborných stáží či iných mobilitných projektov. Partnerstvo so zahraničnými organizáciami zodpovednými za odborné vzdelávanie a prípravu umožňuje škole zavádzať do vzdelávania moderné prvky odbornej prípravy na externých pracoviskách. O našich absolventov je na trhu práce veľký záujem a často odchádzajú zo školy s maturitným vysvedčením a zároveň pracovnou zmluvou.

Veríme, že školský rok 2015/2016 bude ešte úspešnejší a všetci naši žiaci si nájdu u nás niečo, čo im pomôže v rozvoji odborných i osobných kompetencií.

Celý článok

Hodnotenie kvality stredných škôl – november 2014

Naša škola je najlepšou školou v kraji!

Inštitút pre ekonomické a sociálne reformy (INEKO) aktualizoval rebríček kvality stredných škôl na Slovensku, ktorý prezentoval koncom júla.

Spojená škola – Obchodná akadémia v Detve dosiahla historický úspech, keď sa umiestnila na prvom mieste spomedzi všetkých stredných škôl v Banskobystrickom samosprávnom kraji. Toto poradie zahŕňalo tak stredné odborné školy ako aj gymnáziá. Naša škola dosiahla koeficient 7,1, čo je o dve desatiny lepšie ako v lete a z tretieho miesta sa posunula priamo na to najvyššie. V celoslovenskom rebríčku stredných odborných škôl sa umiestnila na 15.mieste.

Hodnotenie škôl bolo komplexné a zahŕňalo celé spektrum oblasti výchovno-vzdelávacieho procesu: maturity, pedagogický zbor, účasť v súťažiach, nezamestnanosť absolventov, výsledky inšpekcie, prijímanie na vysoké školy, finančné zdroje a mimoriadne výsledky. Najlepšie výsledky dosiahla naša škola v hodnotení inšpekciou (8,1), v zamestnávaní absolventov a maturitných skúškach (7,8).

Sme hrdí na tieto výsledky, ktoré sú ocenením kvalitnej práce a dôležitou motiváciou k jej pokračovaniu. Kompletné poradie možno nájsť na stránke http://skoly.ineko.sk/.

Celý článok

Dotazník - Uplatňovanie absolventov stredných škôl na trhu práce

Milí absolventi, nájdite si chvíľku času na vyplnenie nasledovného dotazníka. Ďakujeme.

Dotazník nájdete tu

Celý článok

Sociálne štipendiá

Milí žiaci, tu nájdete bližšie informácie k systému vyplácania sociálnych štipendií.
Celý článok

ZVÁRAČSKÁ ŠKOLA pri SŠ Detva

Celý článok

Partnerstvo v odbornom vzdelávaní

Celý článok
facebook
LKW_WALTER
Stránky generuje redakčný systém PROXIA web spoločnosti eSoft s.r.o.
2.4968