Banskobystrický samosprávny kraj Spojená škola

progeCAD logo

Slávnostné otvorenie školského roka 2016/2017

Slávnostné otvorenie školského roka 2016/2017 sa uskutoční

5. septembra 2016 o 8.00 hod.

pred budovou školy.

Prváci, prineste so sebou rodný list, vysvedčenie z 9. ročníka a občiansky preukaz.

Ďakovný diplom od Unicef

Naša škola dostala ďakovný diplom od Slovenského výboru Unicef za pomoc deťom v Afrike počas Týždňa modrého gombíka.

Ponuka prebytočného majetku

Spojená škola, Štúrova 848, Detva zverejňuje ponuku prebytočného a neupotrebiteľného majetku.
/Projekty/Tatrabanka/Tatrabanka2016/20160726_134823.jpg

Dve žiačky OA absolvovali jazykový kurz v Anglicku

Dve žiačky tretieho ročníka Obchodnej akadémie absolvovali vďaka grantu Nadácie Tatrabanka "Stredoškoláci do sveta" dvojtýždňový jazykový kurz vo Veľkej Británii v jazykovej škole v Scarborough.

Prehľad školského roku 2015/2016

Obchodná verejná súťaž 26. 07. 2016

Celý článok

Spojená škola v Detve sa zapája do duálneho vzdelávania

Naša škola sa v spolupráci so spoločnosťou Continental zapája do duálneho vzdelávania. Stane sa tak od školského roku 2016/2017 v študijnom odbore mechanik nastavovač.

Prehľad školského roka 2014/2015

Celý článok

Spojená škola v Detve je najlepšou strednou školou v kraji!

Inštitút pre ekonomické a sociálne reformy (INEKO) aktualizoval v júli rebríček kvality stredných škôl na Slovensku, ktorý prezentoval začiatkom augusta.

Spojená škola – Obchodná akadémia v Detve dosiahla veľký úspech, keď sa umiestnila na prvom mieste spomedzi všetkých stredných škôl v Banskobystrickom samosprávnom kraji. Toto poradie zahŕňalo tak stredné odborné školy ako aj gymnáziá. Naša škola dosiahla koeficient 7,7, čo znamená, že sme v zmysle hodnotenia školou s výbornými výsledkami. Je to o šesť desatín lepšie ako v poslednom hodnotení, čím sme si upevnili vedúce postavenie v kraji. V celoslovenskom rebríčku stredných odborných škôl sa umiestnila na 12. mieste. Od hodnotenia „škola s vynikajúcimi výsledkami“ nás delia už len tri desatiny, čo by nás určite vynieslo aj do prvej desiatky škôl na Slovensku. Je to ambiciózny, ale pre nás motivujúci cieľ do tohto školského roka.

Hodnotenie škôl bolo komplexné a zahŕňalo celé spektrum oblasti výchovno-vzdelávacieho procesu: maturity, pedagogický zbor, účasť v súťažiach, nezamestnanosť absolventov, výsledky inšpekcie, prijímanie na vysoké školy, finančné zdroje a mimoriadne výsledky. Najlepšie hodnotenie dosiahla naša škola v hodnotení maturitných skúšok (8,7), mimoriadnych výsledkoch školy (8,5) a výsledkoch inšpekcie (8,1).

Sme hrdí na tieto výsledky, ktoré sú ocenením kvalitnej práce vedenia školy a všetkých jej zamestnancov. Škola účelne využíva dostupné grantové programy, ktoré ponúka Európska únia, Európska komisia, ministerstvá a ostatné organizácie. Vďaka týmto zdrojom môžeme inovovať školský vzdelávací program v súlade s potrebami zamestnávateľov a modernizovať vzdelávací proces zaujímavými a interaktívnymi učebnými pomôckami a didaktickou technikou s vysokým podielom informačných a komunikačných technológií. Škola má veľmi dobre  vypracovanú sieť medzinárodnej spolupráce, vďake ktorej môžu naši žiaci časť odborného vzdelávania absolvovať v zahraničí počas odborných stáží či iných mobilitných projektov. Partnerstvo so zahraničnými organizáciami zodpovednými za odborné vzdelávanie a prípravu umožňuje škole zavádzať do vzdelávania moderné prvky odbornej prípravy na externých pracoviskách. O našich absolventov je na trhu práce veľký záujem a často odchádzajú zo školy s maturitným vysvedčením a zároveň pracovnou zmluvou.

Veríme, že školský rok 2015/2016 bude ešte úspešnejší a všetci naši žiaci si nájdu u nás niečo, čo im pomôže v rozvoji odborných i osobných kompetencií.

Oznam

Spojená škola, Štúrova 848, Detva zverejňuje ponuku neupotrebiteľného majetku.

Hodnotenie kvality stredných škôl – november 2014

Naša škola je najlepšou školou v kraji!

Inštitút pre ekonomické a sociálne reformy (INEKO) aktualizoval rebríček kvality stredných škôl na Slovensku, ktorý prezentoval koncom júla.

Spojená škola – Obchodná akadémia v Detve dosiahla historický úspech, keď sa umiestnila na prvom mieste spomedzi všetkých stredných škôl v Banskobystrickom samosprávnom kraji. Toto poradie zahŕňalo tak stredné odborné školy ako aj gymnáziá. Naša škola dosiahla koeficient 7,1, čo je o dve desatiny lepšie ako v lete a z tretieho miesta sa posunula priamo na to najvyššie. V celoslovenskom rebríčku stredných odborných škôl sa umiestnila na 15.mieste.

Hodnotenie škôl bolo komplexné a zahŕňalo celé spektrum oblasti výchovno-vzdelávacieho procesu: maturity, pedagogický zbor, účasť v súťažiach, nezamestnanosť absolventov, výsledky inšpekcie, prijímanie na vysoké školy, finančné zdroje a mimoriadne výsledky. Najlepšie výsledky dosiahla naša škola v hodnotení inšpekciou (8,1), v zamestnávaní absolventov a maturitných skúškach (7,8).

Sme hrdí na tieto výsledky, ktoré sú ocenením kvalitnej práce a dôležitou motiváciou k jej pokračovaniu. Kompletné poradie možno nájsť na stránke http://skoly.ineko.sk/.

Dotazník - Uplatňovanie absolventov stredných škôl na trhu práce

Milí absolventi, nájdite si chvíľku času na vyplnenie nasledovného dotazníka. Ďakujeme.

Dotazník nájdete tu

Sociálne štipendiá

Milí žiaci, tu nájdete bližšie informácie k systému vyplácania sociálnych štipendií.

ZVÁRAČSKÁ ŠKOLA pri SŠ Detva

LKW_WALTER
Stránky generuje redakčný systém PROXIA web spoločnosti eSoft s.r.o.